پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 3
همه : 59400
 
تشخيص بيماري هاي مقعد
نوشته شده در ۴ تير ۱۳۹۷
ساعت : ۱۲:۴۱:۳۹
نویسنده : jody
نظرات (0)

برطبق بررسي هاي به عمل آمده در مراجعين به مطب كه طي يك دوره ۷ساله انجام شده است افراد با هر درجه از تحصيلات معمولا دچار هر مشكلي در ناحيه آنال و اطراف آن ميشوند و به غلط از آن بعنوان هموروئيد يا بواسير ياد مي كنند در حاليكه اكثريت غريب به اتفاق آنان دچار مشكلات ديگر علي الخصوص شقاق (فيشر) مي باشند.(۹۰ درصد موارد مراجعين به مطب دچار شقاق مي باشند و اكثرا با درد و به ميزان كمتري با درد درمان شقاق و خونريزي مراجعه ميكنند)
بنابراين توصيه ميشود دچار هر علامتي در نشيمنگاه هستيد حتما قسمت فيشر يا شقاق را مطالعه نمائيد.
واقعيت بعدي آماري حكايت از خود درمان ي ويا توصيه درماني ازطريق اطرافيان مي باشد بطوريكه اكثرا قبل از مراجعه به پزشك متخصص درمان شقاق يك يا چنددوره از پماد و قرص به توصيه اطرافيان و از داروخانه تهيه و استفاده مي كنند كه نه تنها موثر نبوده بلكه منجر به و باعث پيشرفت بيماري مي گردد.
علل عدم پيگيري بيماري هاي مقعد
اولين مسئله شرم و حيا در بيان بيماريهاي اين ناحيه مي باشد كه علت آن پوشيده بودن ناحيه است و اكثرا خجالت در بيان موضوع شقاق دارند واقدام به خوددرماني كرده باعث پيشرفت مي شوند.
دومين مسئله ترس از مراجعه بخاطر شنيدن تجربيات دردناك بعداز جراحي هاي سنتي از بيماراني است كه عمل جراحي كرده اند است.
مسئله سوم اطلاع يافتن از درد و خونريزي بعد از عمل هاي سنتي شقاق وانجام پانسمان داخل نشيمنگاه(توپي يا تامپون) است كه معمولا بعد از جراحي معمولي انجام ميشود.
مسئله چهارم نگراني از بستري شدن در بيمارستان و گرفتن بيهوشي يا بي حسي نخاعي وبدنبال عمل ماندن چند روزه اجباري در منزل و دور افتادن از كار و زندگي وفعاليت روزمره ميباشد كه در شرايط سخت اقتصادي و كاري امروزه چندان هم بي جا نمي باشد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: شقاق, درمان شقاق, درمان شقاق با ليزر،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]