پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 59400
 
ساعت : ۰۴:۳۰:۲۸
نویسنده : jody
نظرات (0)

مقعد قسمتي از روده مي باشد كه در انتهاي آن رگ هاي خوني حساس وجود دارد. در عصر حاضر، بيماري هاي مرتبط با اين ناحيه به دليل تغيير شيوه زندگي مانند نشستن هاي طولاني و غذاهاي پرچرب و كم فيبر، رو به افزايش مي باشد. برخي از اين بيماري ها مانند بواسير يا هموروئيد ، شقاق، كيست مويي و …خوش خيم مي باشند كه يبوست علت اصلي بيشتر آنهاست. اما مشكلاتي مانند سرطان مقعد و روده، بيماري هايي جدي تر مربوط به اين ناحيه هستند كه بايد به سرعت درمان شوند.

عدم توجه به بيماري هاي نشيمنگاهي باعث ايجاد مشكلات جبران ناپذيري خواهد شد براي مثال بيماري شما ممكن است در صورت تشخيص به موقع و شروع فرآيند درمان، با دارو و يا روش هاي خانگي بهبود يابد. در صورتي كه اگر بيماري خود را جدي نگيريد و اقدام به درمان نكنيد، چاره اي به جز استفاده از تيغ جراحي نخواهيد داشت.

هركدام از بيماري هاي نشيمنگاهي در يك سن خاصي رايج تر است مثلاً شقاق بيشتر افراد جوان را درگير مي كند و بواسير يا هموروئيد در بزرگسالي و سنين بالاتر. با توجه به شيوع بيش از اندازه اين بيماري ها مخصوصاً بواسير در اكثر افراد، ما در اين مقاله به بررسي اين عارضه و بهترين روش براي درمان آن مي پردازيم.

بواسير يا هموروئيد چيست؟

بواسير يا هموروئيد در واقع رگ هاي واريسي واقع در محل اتصال روده و مقعد مي باشد. اين بافت طبيعي در كنار اسفنكتر قرار دارد و وظيفه آن بسته شدن كامل مقعد است كه از بروز ترشحات جلوگيري مي كند.

در هنگام اجابت مزاج اين توده ها كوچكتر ميشوند تا به مدفوع اجازه عبور از روده را بدهند. بواسير در همه افراد وجود دارد اما فقط موقعي مشكل ساز مي شود كه اين رگ هاي خوني بزرگتر از آنچه كه بايد باشند، شوند.

منبع: نيك صالحي

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]